V seriji naših srečanj z bivšimi dijaki in dijakinjami smo tokrat (22. 2. 2021) med nami gostili Patrika Bratušo, svetovnega popotnika, ki je navduševal dijake in dijakinje Gimnazije Ormož s svojimi potovalnimi in delovnimi izkušnjami v tujini. ✈️🧳

Službo/pisarno je hitro zamenjal za teren. Zadal si je številne cilje ter se jim pogumno bližal z vztrajnostjo in vedoželjnostjo. Spregovoril je o razlogih svojih potovanj, od raziskovanja, zaslužka, učenja jezika, prostovoljstva, raznih izzivov, in ugotavljal, da se mu obzorje vedno bolj širi, a se kljub temu radostno vrača v rodno Prlekijo.

Pot ga je vodila v ZDA, Avstralijo, Gambijo, Novo Zelandijo, Kanado ter Balkan, kjer ga je omejila korona. Na prvi pogled avanture skozi pogovor izkažejo, da ima Patrik skrbno začrtane cilje, ki jih odgovorno uresničuje. Najbolj zanimivo pa je, da se ga je najbolj dotaknila izkušnja s prostovoljstvom v Gambiji.

Vse dobro ti želimo na nadaljnji poti in kličemo: “Bon voyage!”

(Visited 68 times, 1 visits today)