MEDPREDMETNI ŠPORTNI DAN

Medpredmetni športni dan za dijake bomo izvedli v torek, 23. oktobra 2012. Ta dan bodo z nami tudi učenci 9. razredov OŠ Sveti Tomaž, Središče ob Dravi, Miklavž pri Ormožu in Velika Nedelja, skupaj 97 učencev in 74 dijakov (1., 2. in 3. letnik).

Učenci in dijaki bodo razdeljeni v 16 mešanih skupin. Skupine bodo startale vsakih 5 min. Prehoditi ali teči morajo 7 km in rešiti 10 kontrolnih točk.

Na kontrolnih točkah bodo reševali naloge iz BIO, KEM, GEO, ZGO, FIZ, NEM, ANG, INF, orientacija s kompasom, Morsejeve abecede, spoznavali bodo topografske znake in na koncu se bodo naučili še nekaj vozlov.

Športni dan je tekmovalnega značaja.

Učenci in dijaki bodo na ta način med seboj nehote morali sodelovati, se družiti, spoznavati, se učiti, reševati naloge. Učenci bodo tako spoznali našo šolo, delo dijake in učitelje.

 

(Visited 52 times, 1 visits today)