V soboto, 10. marca 2018, je bilo v Osnovni šoli Alojzija Šuštarja (Zavod Sv. Stanislava) v Ljubljani državno prvenstvo v pomnjenju Memoriada, ki ga je že 10. leto zapored organiziral Univerzum Minerva. Tekmovalci so se lahko preizkusili v desetih disciplinah: naključne besede, binarna števila, imena in obrazi, naključna števila, hitre karte, hitra števila, abstraktne slike, izmišljeni dogodki, govorjena števila in karte.

Na državno tekmovanje se je ponovno uvrstil tudi dijak 3. letnika Grega Rubin in v kategoriji odrasli (18-59 let) osvojil skupno 3. mesto in prejel zlato priznanje.

V štirih disciplinah je prejel medalje, in sicer zlato medaljo v disciplini abstraktne slike  (kjer sta s še eno tekmovalko dosegla nov državni rekord) in tri srebrne medalje v disciplinah karte, izmišljeni dogodki in binarna števila. Dijaki se lahko tretje leto urijo v tehnikah pomnjenja v sklopu Kluba miselnih atletov, krožek smo poimenovali Memofriki.

Iskrene čestitke!

Mentorici: Polona Kosec Krajnc in Lenka Keček Vaupotič

(Visited 41 times, 1 visits today)