Gimnazija Ormož kot šola partnerica sodeluje v projektu Televizije AS Murska Sobota (PRAK d. o. o.) Young EU Voices (ki ga je razpisal Evropski parlament). Dijaki 4. letnika Tjaša Kolarič Zadravec, Žan Ivanuša in Anže Notersberg v sklopu projekta v več segmentih raziskujejo tematiko reforma azila. Pripravili bodo tri 15-minutne TV oddaje, ki si jih boste lahko ogledali 23. aprila, 7.  in 17. maja 2019 ob 18. uri na Televiziji AS.

Med 24. in 28. marcem 2019 so se skupaj z mladimi raziskovalci iz Gimnazije Murska Sobota, Srednje šole Slovenska Bistrica, Ekonomske šole Murska Sobota – Višje strokovne šole, Alma Mater Europea Maribor in s snemalno ekipo TV AS udeležili strokovne eksurzije v Strasbourg, kjer so si ogledali Evropski parlament, spoznali njegovo vlogo pri oblikovanju in izvajanju evropske in posledično državne zakonodaje ter posneli intervju z evropskimi poslanci. Naši dijaki so se o reformi azila pogovarjali s poslancema Tanjo Fajon in Francem Bogovičem. V zaključni fazi projekta se bodo Tjaša, Žan in Anže z evropskim udeležili čajanke z evropskim poslancem Lojzetom Peterletom v Domu upokojencev Ptuj (16. maja 2019).

[wzslider]

(Visited 76 times, 1 visits today)