Šolsko tekmovanje iz znanja biologije za PROTEUSOVO NAGRADO je bilo 27. januarja 2011.

Na državno tekmovanje so se uvrstile LARA BEZJAK, 2. b in PETRA IVANUŠA, 2. a ter  BARBARA KIRIČ, 4. a 

TEKMOVANJE IZ ZNANJA BIOLOGIJE za Proteusovo nagrado organizirata za dijake vseh srednjih šol Prirodoslovno društvo Slovenije in Društvo učiteljev biologije Slovenije z namenom popularizacije področja. Tekmovanje je dvostopenjsko. Poteka na šolski in državni ravni. Deli se v dve težavnostni skupini.

Prvi in drugi letniki tekmujejo na določeno temo, pri tretjih in četrtih letnikih pa so naloge iz celotnega programa srednješolske biologije in priporočene literature.

Tekmovalci iz 2. a in 2. b: Lara Bezjak, Petra Ivanuša, Klemen Pongračič, Simon Tušek, Polona Kociper, Mateja Habijanič, Anja Lukman, Kaja Jurinec, Maša Munda, Anja Zabavnik. Tema tekmovanja: Življenjska združba tal.

Tekmovalci iz 4. a/b: Barbara Kirič, Jelka Kovačič, Karin Hržič, Katja Turk, Marsel Žmauc Rajh, Gregor Sok, Luka Fekonja, Lučka Havlas. Tekmovali so iz celotnega programa srednješolske biologije.

Državno tekmovanje bo v soboto, 26. marca 2011!

ČESTITAMO!!!                              

Mentorica: Vesna Pintarić, prof.

(Visited 45 times, 1 visits today)