Spomladi 2021 sta Območna izpostava JSKD Ljutomer in Splošna knjižnica Ljutomer v počastitev 110-letnice rojstva Manka Golarja razpisala literarni natečaj za ustvarjalce pesemskih ali proznih besedil v prleščini. Zbornik so poimenovali z naslovom Tega nigi nega: Oglote o Prlekih.

Tudi naše ustvarjalke iz 2. letnika gimnazije – Larisa Maček, Maša Balažič, Zoja Kirič, Aurora Nedog, Ivona Nedog, Eva Petek in Ema Šoštarič – so se preizkušale v prleškem narečju in prispevale dve zgodbici: Kante za smeti ter Bratva.

Predstavitev zbornika je bila v torek, 8. marca 2022, v Galeriji Anteja Trstenjaka v Ljutomeru (https://www.ljutomer.si/objava/605126).

S takšnimi prispevki bogatimo slovenski jezik in ohranjamo naše narečje ter krepimo narodnostno identiteto

Mentorica: mag. Aleksandra Štih

(Visited 203 times, 1 visits today)