Ta teden (22. do 26. januarja 2024) poteka projekt “Teden pisanja z roko”. Letošnja tema: “Zapis časa o nas”. Vjudno vabljeni k sodelovanju!

Dan pisanja z roko (23. januar) je ustanovil the Writing Instrument Manufactures, da bi opozoril na pomen in vlogo pisanja z roko. Na ta dan se je leta 1737 rodil John Hancock – eden od podpisnikov Deklaracije neodvisnosti ZDA, ki je znan po svojem velikem in okrašenem podpisu.

Dan pisanja z roko je odlična priložnost, da se spomnimo, zakaj je pomembno pisati z roko:

  • podpira razvoj ročnih spretnosti in natančnosti gibanja, ki so bistvene za pravilen kognitivni razvoj
  • spodbuja razvoj spretnosti branja, jezika in kritičnega mišljenja
  • spodbuja možgansko dejavnost in pomaga razvijati sinaptične povezave
  • uči samokontrole in discipline
  • podpira in razvija spomin

Ko pišemo z roko, smo pozorni na informacije, možgani pa podatke bolje ocenijo in organizirajo. To pomaga pri utrjevanju idej in zasnov v mislih, poleg tega pa z ročnim pisanjem delamo manj slovničnih in slogovnih napak ter razvijamo lepo pisavo.

(Visited 52 times, 1 visits today)