Kako je biti podjetnik, so dva dni preizkušali in poslušali dijaki Gimnazije Ormož, povečini drugega letnika, gimnazije in predšolske vzgoje, nekateri tudi iz prvega letnika zdravstvene nege.

Od predavanj, ogledov poslovnih modelov, ogleda proizvodnje Žiher hiš, različnih delavnic (izdelave mila, kuharske delavnice), do preizkušanja svojih idej, izdelave lastnega poslovnega modela, pitchinga in predstavitev, jih je letos že tretje leto vodil in usmerjal Jure Verhovnik, strokovnjak s področja podjetniškega usposabljanja.

Delavnici z bivšima dijakoma Nušo Topolovec ter Alešem Žganjarjem sta bili zelo popularni, dijaki pa so lahko dobili dragocene nasvete tudi od lokalnih podjetnikov – Tanje Verhovnik, Davorina Korparja in Iztoka Luskoviča, ki so jih spoznali na okrogli mizi.

Nekateri uspešni dijaki resno razmišljajo o odprtju podjetja.

Čestitke in zahvala vsem udeleženim.


Projekt ob finančni podpori Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo financira javna agencija SPIRIT Slovenija.

(Visited 226 times, 1 visits today)