Državljanska kultura za dijake 3. letnika gimnazije
(OIV obvezni del) in
ure SOCIOLOGIJE za dijake 3. letnika predšolske vzgoje
(izven urnika)

Gospa Pascale Emily Jurenec, doktorska študentka Politologije s področja človekovih pravic na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani, je v letošnjem letu postala mladinska delegatka Sveta Evrope. 

V okviru funkcije mladinskega delegata izvaja projekt z naslovom “Odgovornost do svobode govora”. Gre za predavanje z delavnicami, ki vsebujejo predstavitev Sveta Evrope, funkcije mladinskega delegata in Evropske konvencije o človekovih pravicah, s poglobljeno interpretacijo pravice do svobode govora. Na delavnicah skupaj z učenci in dijaki poglablja razumevanje o mejah med svobodo govora in obrekovanjem, o sovražnem govoru, pasteh socialnih omrežij in manipulaciji. 

Našo gimnazijo bo gospa Jurenec obiskala v torek, 25. septembra 2018. Predavanje z delavnicami bo izvedeno za dijake 3. a gimnazije, in sicer 2. in 3. šolsko uro (8.40–10.15) v učilnici št. 7 ter za dijake 3. a predšolske vzgoje 5. in 6. šolsko uro (11.35–13.10).

(Visited 37 times, 1 visits today)