Rezultati dvanajstega slovenskega natečaja za najboljši haiku

Gimnazija Vič vsako leto organizira natečaj za najboljši haiku v slovenskem in tudi tujih jezikih. Letos so se v pisanju haikujev v slovenskem jeziku na naši šoli preizkušali predvsem prvi letniki. Natečaja se je udeležilo okoli 800 dijakov s štiridesetih srednjih šol. Nagrado pa je prejelo 53 dijakov, med njimi je tudi naša dijakinja Brigita Bukovec iz 1. B. Nagrajena dijakinja je prejela priznanje in Zbornik za nagrado, medtem ko se podelitve nagrad v Ljubljani 17. 4. 2012 ni uspela udeležila.

Domen Rotar, Lara Vičar, Ana Antolič, Ana Pintarič, Sara Belšak in Špela Perner (vsi iz 1. b) pa       imajo prav tako svoje haikuje objavljene v Zborniku, ki si ga lahko ogledate v šolski knjižnici.

Čestitke mladim literarnim ustvarjalcem!

Mentorica: Aleksandra Štih      

(Visited 33 times, 1 visits today)