Danes, 12. novembra, se “odvija” Dan posnetkov sveta, ko si delimo poglede na svoje okolje in barve neba z različnih koncev sveta. Mali in veliku ustvarjalce iz Španije, Nemčije, Čila, Litve in Slovenije smo vabljeni, da vzamemo v roke mobilni telefon ali kamero ter posnamemo enominutni trenutek dneva v svojem okolju. Lahko zajamemo pogled skozi okno, lahko se odpravimo na sprehod in posnamo okolje, ki nas navdihuje ali pomirja. Hkrati pa lahko prek spleta sledimo temu, kar nastaja v drugih krajih – kakšni so pogledi in okolje ljudi na drugem koncu sveta ali čisto blizu nas. Čeprav bomo ustvarjali sami, bomo obenem postali del skupne izkušnje opazovanja istega dneva, a vendar skozi oko mobilne naprave povedanega na stotine različnih načinov. Posnetke lahko iz vseh držav pošiljamo ves dan, sproti jih bodo nalagali na spletno stran http://cinemaencurs.org/.

(Visited 47 times, 1 visits today)