Sandra Kumer, dijakinja 4. letnika gimnazije, je s svojo raziskovalno nalogo sodelovala na Regijskem srečanju mladih raziskovalcev Spodnjega Podravja in Prlekije.

Sandra se je pod mentorstvom svoje profesorice sociologije Renate Bezjak z vso vnemo lotila raziskovanja ženskih likov v Disneyevih animiranih filmih. Preštudirala je veliko gradiva, si ogledala risanke in jih analizirala.

Zanimalo jo je, v kakšnih vlogah in s kakšnimi lastnostmi nastopajo ženske in dekleta v omenjenih risankah. S svojo nalogo in predstavitvijo le-te je bila tako prepričljiva, da je komisija njeni nalogi podelila zlato priznanje in jo uvrstila na državno tekmovanje. 👏

Državno srečanje mladih raziskovalcev je načrtovano za 28. in 29. junij 2021 v Murski Soboti.

Bravo, Sandra, držimo pesti tudi junija! 🍀

Mentorica: Renata Bezjak

(Visited 84 times, 1 visits today)