Dvesto dijakov in njihovih mentorjev iz dvanajstih šol, ki izvajajo srednješolski program predšolska vzgoja, je danes gostovalo v Gimnaziji Ormož na tradicionalnem srečanju Vzgojiteljada. Rdeča nit letošnje prireditve Dere sem jaz mali bija je bilo otroštvo nekoč. To je zaznamovalo tudi uvodno prireditev, ki so jo popestrili glasbeniki, ki igrajo na ljudska glasbila. Dijaki vseh slovenskih šol so se razdelili v delavnice, na katerih so izdelali stara glasbila, punčke iz cunj, cvetje iz papirja, šivali ljubke igrače, se preizkušali  v  plesanju ljudskih plesov in multimedijskem ustvarjanju. V delavnici namiznih otroških iger so izdelali stare igre, v delavnici športnih otroških iger pa obujali spomine na stare gibalne igre. V delavnici Povejmo po domače je nastal pravi jezikovni Babilon.  Srečanja so se udeležili tudi otroci Vrtca Ormož, ki so skupaj z drugimi udeleženci zaplesali  na zaključni prireditvi. Želimo si, da smo jih s prleško gostoljubnostjo prepričali ter se bodo še vrnili v naše kraje.

(Visited 104 times, 1 visits today)