V petek, 29. marca 2024, je v prostorih OŠ Hajdina potekalo 32. regijsko srečanje mladih raziskovalcev Spodnjega Podravja in Prlekije v šolskem letu 2023/24. Iz naše šole so sodelovale štiri dijakinje s tremi raziskovalnimi nalogami. Vse so prejele zlato priznanje in se uvrstile na državno tekmovanje.

• Ana in Jana Žnidarič (3. a G) sta pod vodstvom mentorice Mateje Epšek predstavile raziskovalno nalogo Prleška gibanica z mletimi mokarji (Žuželke v prehrani Slovencev),
  • Tanja Veldin (3. a ZN) je pod vodstvom mentorice Tatjane Skoliber predstavila nalogo Spolno prenosljive bolezni med mladimi – tabu ali znanje?
  • Klara Anušek (3. a ZN) je pod vodstvom mentorja Boštjana Vihra predstavila raziskovalno nalogo Ocena znanja dijakov predšolske vzgoje za nudenje prve pomoči.

Iskrene čestitke vsem dijakinjam za pogumen in uspešen nastop.