Dijakinje Gimnazije Ormož so se 23. aprila 2019 v Celju udeležile finala srednješolskega državnega prvenstva v rokometu, kjer so osvojile odlično tretje mesto.

Prvo tekmo so dekleta odigrala proti Gimnaziji Šiška. Po odličnem začetku in prednosti šestih golov so morale priznati premoč Ljubljančankam z rezultatom 17:14. Kmalu po napeti tekmi jih je čakala tekma proti Srednji šoli Izola. Rokometašice Gimnazije Ormož so se borile do konca in ob zmagovitem zadetku iz sedmih metrov se je začelo veselje. Pod vodstvom trenerjev Saše Prapotnika in Uroša Krstiča so osvojile bronasto medaljo, kar je najboljši rezultat do zdaj za rokometašice Gimnazije Ormož. Prvo mesto je osvojila rokometna ekipa I. Gimnazije v Celju, drugo pa ekipa Gimnazije Šiška. Skupaj z ekipo so se na finale odpravili tudi dijaki navijači. Stiskali so pesti in bučno podpirali dekleta od začetka do konca tekmovanja.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili tudi vsem sponzorjem, ki so kakorkoli pomagali.

Iskrene čestitke!

Dijakinjam je na sprejemu (25. aprila) čestital tudi župan g. Danijel Vrbnjak.

(Visited 265 times, 1 visits today)