V ponedeljek, 13. maja 2024, je bilo v Športni dvorani Hardek finalno tekmovanje v rokometu za dijake. Poleg rokometne ekipe Gimnazije Ormož so sodelovale še ekipe Šolskega centra za pošto, ekonomijo in telekomunikacije Ljubljana (ŠC PET Ljubljana), Srednje elektro, računalniške in tehniške gimnazije Novo mesto (SERŠTG Novo mesto) in Šolskega centra Velenje (ŠC Velenje).

Rezultati:

• Gimnazija Ormož – ŠC PET Ljubljana: 17 : 19,
  • SERŠTG Novo mesto – ŠC Velenje: 19 : 18
  • tekma za tretje mesto: Gimnazija Ormož – ŠC Velenje: 25 : 24
  • tekma za 1. mesto: ŠC PET Ljubljana – SERŠTG Novo mesto: 20 : 17.

Bronasto medaljo za Gimnazijo Ormož so osvojili: Matej Bezjak, kapetan Alen Šeliga, Tit Grabovac, Blaž Majhen, Tilen Žvegla, Luka Matjašič, Luka Potočnjak, Filip Kirič, Anej Repič, Anže Miklin, Jan Štibler, trener Saša Prapotnik, pomočnik trenerja Uroš Krstič in vodja moštva Aleš Jurčec.

Najboljši posamezniki: MVP turnirja: Žiga Elsner (ŠC PET Ljubljana), naj vratar: Anžej Blatnik (ŠC PET Ljubljana), naj strelec: Tit Grabovac (Gimnazija Ormož – 19 zadetkov), naj sedmerka: Jon Istenič in Leon Lipovac (ŠC PET Ljubljana), Luka Kresal in Klemen Starešinič (SERŠTG Novo mesto), Blaž Majhen (Gimnazija Ormož), Maj Cafuta (ŠC Velenje)

Vsem ekipam iskreno čestitamo!