REZULTATI NATEČAJEV “ŽIVIM Z OKOLJEM”

V okviru projektnih dni “Živim z okoljem” smo razpisali štiri vrste šolskih natečajev:

 • literarni
 • likovni
 • fotografski in
 • natečaj za najboljšo animacijo oz. multimedijsko predstavitev

Na literarnem natečaju so sodelovali dijaki 1., 2. in 3. letnikov. Prispevali so svoje izvirne pesemske, prozne prispevke, sodelovali pa so tudi s konstruktivističnimi pesmimi.

 • Priznanje za najboljši kons: David Voršič (3. b),
 • priznanje za najboljši pesemski prispevek: Teo Vrabl (2. b),
 • priznanje za najboljši prozni prispevek in knjižna nagrada za najboljši literarni prispevek: Renato Sever (1. b)

Na likovnem natečaju sta sodelovali dve dijakinji: Petra Gjura (2. a) in Sara Munda (2. a).

 • Knjižna nagrada: “Drevo” – Petra Gjura (2. a)

Na fotografskem natečaju je sodelovalo 8 dijakov s skupaj 35-imi fotografijami (glej galerijo slik).

 • Prvo mesto (knjižna nagrada s priznanjem): fotografija “Ribič ob reki” – Luka Ploj, 4. b (Sivo megleno jutro ponavadi ne obeta množice posebnih posnetkov. Tokrat se je potrpežljivost fotografu bolj izplačala kot ribiču. Posnetek je tehnično in motivno dober, lepo prikaže obrežje, v ozadju je drevje še dovolj vidno, da zapolni posnetek. Raci v ospredju pa dodata življenje.)
 • Drugo mesto (priznanje): fotografija “Strela” – Grega Novak, 4. b (Potrpežljivost se izplačala. Dolga osvetlitev je dočakala razelektritev v ozračju. Tema zgoraj in spodaj povečata občutek resnosti nevihte.)
 • Tretje mesto (priznanje): fotografija “Dekle s časopisom” – Polona Kociper (1. a) in “Čmrlj” – Sara Munda (2. a) 

Tudi precej ostalih posnetkov je vrednih pohval. V celoti je pri malem številu avtorjev rezultat všečen in vzpodbuden, ob tem pa avtorje zavezuje k delu, kar prinaša vedno boljše rezultate ob dobri tehniki, ki je na voljo.

Na natečaju za najizvirnejšo animacijo oz. multimedijsko predstavitev sta sodelovali dve dijakinji: Polona Kociper (1. a) in Sara Munda (2. a)

(Visited 27 times, 1 visits today)