Planetarij in naravoslovne delavnice (delavnice za učence 3. triade)

  • 21. november 2019: od 16.00 do 19.15
  • vajalnica, učilnici 6 in 10 ter telovadnica
  • Mentorji: Roman Bobnarič, prof., Vesna Pintarić, prof. in Vanja Gaber Krepša, prof.
  • Spletna prijava do 15. novembra 2019.

V naravoslovnih delavnicah bodo udeleženci spoznavali sodobno eksperimentiranje in doživeli planetarij. Pri fizikalnem delu delavnic se bodo udeleženci pomerili v uporabni fiziki ter jo povezali s primeri iz svojega vsakdanjega življenja. Pri biologiji se bomo naučili, kako ravnamo z mikroskopom in stereomikroskopom, kakšne so njihove funkcije in zmožnosti. Pripravili si bomo mokre preparate ter opazovali življenje v kapljici vode. V vajalnici bomo izvajali poskuse pri kemiji: ugotovili bomo, kako nastane mavrica tudi v laboratoriju in kako bruha vulkan. Izvedli bomo zanimiv poskus z vodo. Na koncu pa vas čaka preizkus presenečenja.

(Visited 82 times, 1 visits today)