Sodelovati je mogoče v treh kategorijah:

  • Najboljša fotografija na temo »Fizika«
    Fizika je lahko zabavna in odvija se vse okoli nas! Gravitacija, toplota, gibanje, magnetizem… vse to je fizika. Poskušajte s fotografijo ujeti trenutek, ki za vas ponazarja fiziko. Posnamete jo lahko s kamero, tablico ali mobilnim telefonom. Velikost fotografije: 300 dpi.
  • Najboljša poezija na temo »Vesolje«
    Vas zanima vesolje? Se kdaj vprašate, ali smo sami v njem? Napišite pesem na temo vesolja, astronomije, znanstvene fantastike, kozmičnih pojavov… ali kakšne druge teme, povezane z vesoljem. Dolžina: največ 2000 znakov.
  • Najboljši film na temo »Raziskovalec«
    V kratkem filmu, ki naj traja največ tri minute, v slovenskem jeziku (z angleškimi podnapisi) predstavite, kako si zamišljate poklic raziskovalca. Pri tem uporabite slogan (projekta Noč raziskovalcev 2016): »Znanost za življenje«. Film v poljubnem formatu nam pošljite na predpisani e-naslov. Če zaradi velikosti datoteke to ni možno, za prenos filma uporabite dropbox, google drive, arnesfilesender ipd.

Rok za oddajo prispevkov za natečaj na temo “Znanost za življenje” je podaljšan do 20. 9. 2016. Vabljeni k sodelovanju!

Več o natečaju lahko preberete na Facebooku.

(Visited 35 times, 1 visits today)