Program predšolske vzgoje je v torek, 7. novembra 2023, v naši telovadnici pripravil medgeneracijsko srečanje z upokojenimi vzgojiteljicami iz nekdanje petletne srednje pedagoške šole v Mariboru. Ob kulturnem programu sta nas nagovorili ravnateljica Klavdija Zorjan Škorjanec in ga. Ljuba Fišer, organizatorica srečanja upokojenih vzgojiteljic, ki nam je predstavila tudi svoje dolgoletne izkušnje v vrtcu in s predšolskimi otroki. Izjemen kulturni program so pripravili dijaki 3. letnika predšolske vzgoje, saj so zaigrali in zapeli dve avtorski pesmi, predstavili kamišibaj in različne izdelke, ki jih pri pouku izdelujejo.

Ugotovili smo, da smo lahko srečni in ponosni, ker imamo šolo v domačem kraju. Prav tako je pomembno sodelovanje in prenašanje izkušenj starejših na mlajše rodove. Predvsem so vzgojiteljice opozorile na ročne spretnosti, ki so jih včasih v večji meri razvijali, in ekološko naravnanost, ki se danes ponovno poudarja.