V šolskem letu 2015/16 smo kot eksperimentalna skupina vključeni v mednarodni projekt UStart – Izzivi podjetnosti za mlade.

Namen projekta je dijakom prikazati tisto, kar je v 21. stoletju postalo, poleg poznavanja IKT, nuja – podjetnost. Podjetnost je v osnovi način, kako lahko probleme rešujemo bolj načrtovano, bolj ciljno usmerjeno in bolj trajno. Na takšen način skušamo doseči boljši način izrabe naših sredstev in znanja ter na koncu posledično ustvariti tudi dobiček. Pa naj bo to dobiček v obliki znanja ali v obliki realnega zaslužka nekoč pozneje v življenju. Glede na zahtevnost vseh finančnih in podjetniških zahtev do državljanov, se morajo dijaki pripraviti tudi na to raven razmišljanja v sodobnem svetu, kjer je zelo pomembna valuta tudi čas. S pravim razmišljanjem namreč lahko prihranimo veliko časa. In kot pravi tudi pregovor: »Čas je denar.«

 erasmus+_m Print
ustart_logo_m mizs_logo_m
ZRSS_m SR_m

(Visited 51 times, 1 visits today)