V naši gimnaziji vsako leto 26. septembra obeležimo dan jezikov. Na različne načine skušamo dijakom in širši javnosti predstaviti pomen poznavanja (tujih) jezikov, spodbujamo kulturno raznolikost in medsebojno (spo)razumevanje.

Letos se bomo prvič pridružili projektu Pogovori se z menoj, ki poteka pod okriljem EUROPE DIRECT Podravje. Ker je 26. 9. nedelja, bomo tokrat dan jezikov obeležili v petek, 24. septembra, oziroma v primeru dežja v ponedeljek, 27. septembra 2021. Dijaki bodo ta dan med 10. in 13. uro na voljo občanom in obiskovalcem Ormoža, da se z njimi pogovorijo v različnih tujih jezikih. Dijaki bodo oblečeni v rumene majice, na katerih bo označeno, v katerih jezikih se bodo sporazumevali.

Veselimo se, da bomo lahko na nov način poudarili pomen učenja tujih jezikov in predstavili jezikovno raznolikost Evrope. 🇪🇺

(Visited 343 times, 1 visits today)