Na 25. regijskem srečanju mladih raziskovalcev Spodnjega Podravja in Prlekije, ki ga je danes (31. marca 2017) organiziralo Znanstveno raziskovalno središče Bistra Ptuj v Osnovni šoli Gorišnica, so sodelovale štiri dijakinje Gimnazije Ormož. Dijakinja 3. letnika Tina Rizman Herga je za raziskovalno nalogo »Ustreznost šolskih miz in stolov glede na antropometrične značilnosti dijakov Gimnazije Ormož« pod mentorstvom profesorice Vesne Pintarić prejela zlato priznanje, dijakinja 3. letnika predšolske vzgoje Zala Ledinšek je za nalogo »Primerjava Prešernovih in Shakespearovih sonetov« pod mentorstvom profesorice Aleksandre Štih prejela zlato priznanje, dijakinji 1. letnika Klara Branda in Ana Zemljič sta za raziskovalno nalogo»Vinogradništvo v Ormožu in okolici« pod mentorstvom profesorice Karmen Plavec prejeli srebrno priznanje.

Vse dijakinje so se s svojimi raziskovalnimi nalogami uvrstile na državno tekmovanje, ki bo 15. maja 2017 v Murski soboti.

VSEM ISKRENE ČESTITKE!

(Visited 356 times, 1 visits today)