Tudi v Gimnaziji Ormož se zavedamo, da je redna telesna dejavnost izjemnega pomena za zdravje, ki je skupaj z duševnim zdravjem najpomembnejša sestavina zdravega življenjskega sloga. Dan slovenskega športa (23. septembra) smo obeležili na Kerenčičevem trgu.

K vadbi smo povabili člane Društva Šola zdravja, ki vsak dan naredijo 1000 gibov. Naslednjo šolsko uro pa so skupaj z dijaki predšolske vzgoje zaplesali  še “Medvedkov piknik”.

Mesto Ormož sodeluje v projektu Zdravo mesto. Predstavnica projekta ga. Mojca Zorčič je dokazala, da ji vadba ni tuja in je z veseljem vadila z nami.

Najbolj pa smo bili seveda veseli naše ravnateljice, ki je prav tako spretno držala korak z dijaki. Skupaj smo predstavili svoje gibalne sposobnosti in pokazali, da smo zelo aktivni v projektu Zdrava šola.

(Visited 102 times, 1 visits today)