Podjetnost v gimnaziji

Krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v gimnazijah (PODVIG)

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada

Ključni cilj projekta je razviti in preizkusiti model celostnega razvoja kompetence podjetnosti pri dijakih skozi medpredmetno povezovanje in sodelovanje z okoljem in širšo skupnostjo. V ta namen bomo v sodelovanju z razvojnimi ter implementacijskimi gimnazijami in konzorcijskimi partnerji razvili, preizkušali in implementirali modele, ki bodo omogočali učinkovito umestitev kompetence podjetnosti v gimnazijski prostor in s pomočjo katerih bodo gimnazije celovito razvijale kulturo podjetnosti v kontekstu interdisciplinarnosti in povezovanja z okoljem.

Sodelujoči v projektu:

• ZRSŠ
  • Fakulteta za naravoslovje in matematiko, Univerza v Mariboru
  • Pedagoška fakulteta Koper, Univerza na Primorskem
  • Društvo HUMANITAS – center za globalno učenje in sodelovanje (kratko Humanitas)
  • Zavod za kulturo, umetnost in izobraževanje Kersnikova (kratko Zavod Kersnikova)
  • Zveza prijateljev mladine Slovenije (kratko ZPMS)
  • Gospodarska zbornica Slovenije
  • Institut “Jožef Stefan”
  • Šola za ravnatelje
  • 28 razvojnih gimnazij, 42 implementacijskih gimnazij (27 impl. A in 15 impl. B)

Koordinatorica projekta na šoli je Vanja Gaber Krepša.

izberite slog