Dogodek “VTISi prehoda iz srednje šole na univerzo v tujini” je namenjen dijakom, ki razmišljajo o študiju v tujini po opravljeni maturi.  Na dogodku bodo dijaki imeli priložnost za medsebojno spoznavanje in druženje, pridružili pa se bodo tudi slovenski študentje in alumniji tujih univerz, ki bodo predstavili svoje izkušnje in podali nekaj nasvetov o študiju in raziskovanju ter življenju v tujini nasploh. Študentje in alumniji bodo bodočim študentom in raziskovalcem prav tako odgovarjali na morebitna vprašanja.

Srečanje bo v sredo, 8. aprila 2015, ob 15.00 v prostorih Škofijske klasične gimnazije v Zavodu sv. Stanislava (dvorana Matije Tomca), Štula 23, 1210 Ljubljana.

Poleg slovenskih študentov bodo na dogodku prisotni tudi predstavniki Slovenske znanstvene fundacije, Javnega sklada RS za razvoj kadrov in štipendije in Kariernih centrov Ljubljana, ki bodo z dijaki delili med drugim tudi nekatere vire informacij glede financiranja in štipendiranja študija.