Gimnazija Ormož je tudi letos nagradila najbolj vestne, pridne in uspešne dijake ter jim s pomočjo Občine Ormož omogočila tridnevno strokovno ekskurzijo v Švico, Mainau in Lichtenstein, na katero so se odpravili v petek, 28. septembra 2012, v poznih nočnih urah, spremljali pa sta jih profesorici Polona Kosec Krajnc in Karmen Plavec. Prvi dan smo si ogledali Zürich, ki slovi po najboljši kvaliteti življenja na svetu. Nato smo se odpravili do Renskih slapov, ki so največji in najbolj vodnati v Evropi. Naslednja postojanka je bila Bodensko jezero, ki povezuje Švico, Nemčijo in Avstrijo. Dan smo zaključili na otočku Mainau, ki navdušuje z botaničnim razkošjem. Naslednji dan smo se zapeljali v Kneževino Lichtenstein, si ogledali njeno glavno mesto Vaduz in nato smo pot nadaljevali do slikovitega St. Moritza, od koder se razkriva veličasten pogled na čudovito gorsko pokrajino. Ekskurzija je bila tako zares zelo pestra in zanimiva. Naj bo ta nagrada dijakom še naprej vzpodbuda za njihov trud in uspeh!

Lea Rajh, 3. a

 

(Visited 51 times, 1 visits today)