Na Gimnaziji Ormož smo se z veseljem pridružili projektu “6.000.000 ladjic za 6.000.000 žrtev“. Z njim želi profesor zgodovine s Srednje ekonomske šole in gimnazije Maribor, Boris Krabonja, opozoriti na žrtve genocidov in današnje žrtve človeške ignorance najbolj ranljivih skupin v naši družbi.

Izdelane ladjice se zbirajo vse do 9. maja 2022. Takrat bo iz njih izdelana umetniška inštalacija, nato pa bodo ladjice poslane v reciklažo, zbrani denar od papirja pa namenjen društvu UP-ornik, ki skrbi za tiste v naši družbi, na katere drugi običajno pozabijo.

Profesorji in dijaki naše šole smo veseli, da smo lahko del te akcije, v kateri smo doslej izdelali 22.910 ladjic. Veliko so jih prispevali tudi družinski člani naših dijakov, daleč največ dedek in babica dijakinje Tajde Horvat iz 2. a G. Profesorica Renata Bezjak je prvo pošiljko skupaj z vrtcem Ormož, OŠ Ormož in Rokometnim klubom Ormož že predala gospodu Borisu Krabonji, ladjice pa bomo izdelovali še naprej.

(Visited 171 times, 1 visits today)