ŠOLSKI ORKESTER – BAND GIMNAZIJE ORMOŽ

V Gimnaziji Ormož poleg pevskega zbora deluje tudi šolski orkester oz. band pod vodstvom mentorice Darje Žganec Horvat. V gimnazijskem bandu je trenutno aktivnih šest članic, katerim se občasno pridružijo še dodatni pevci. Vaje se odvijajo v torek med 7. in 8. šolsko uro (13.20 – 15.00) v prostorih gimnazijske knjižnice. Igramo raznoliko glasbo, od starih rock komadov, pa do moderne glasbe. Trenutno igramo na naslednje inštrumente: kitaro, klavinovo in bobne s spremljavo petja.

V glasbi je najpomembnejše dobro sodelovanje in poslušanje. Da bi šolski band postal še bolj pester, so dobrodošli vsi novi člani z nekaj glasbenega talenta.

                                                                                                                                                

    Petra Vernik, 3.a

(Visited 50 times, 1 visits today)