Spoštovani učenci 9. razredov in starši,
objavljamo obvestilo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport glede prijavno-vpisnega postopka za vpis v srednjo šolo za šolsko leto 2020/2021.

Obvestilo!

Vse kandidate, ki se prijavljajo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto 2020/2021 obveščamo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, v katere se želijo prijaviti devetošolci, ali razgovorov z devetošolci, ki se prijavljajo za vpis v športne oddelke Gimnazije, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti. Prav tako bo prvotno postavljen rok za prijavo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto (to je 2. 4. 2020) prestavljen.

Tistim devetošolcem, ki ste morda prijavnico za vpis že poslali na izbrano srednjo šolo, naj povemo, da bodo seveda že poslane prijavnice sprejete in upoštevane, sicer pa je rok za prijavo, ki je določen z rokovnikom, kot rečeno, prestavljen in bo sporočen naknadno, ko se bodo učenci vrnili v šolske klopi.

Kandidati, ki se prijavijo na šolo oziroma v program brez omejitve vpisa, se po zaključku osnovnošolskega izobraževanja ob predložitvi izvirnikov spričeval tudi vpišejo. Kandidati, ki pa se prijavijo na šolo oziroma v program z omejitvijo vpisa, pa sodelujejo v izbirnem postopku, v katerem šole kandidate na podlagi meril za izbiro v primeru omejitve vpisa izbirajo v dveh krogih. V prvem krogu izberejo kandidate za 90 % razpisanih mest. Kandidati, ki niso bili izbrani na šoli, na katero so oddali prijavo, se lahko v drugem krogu prijavijo na preostalih 10 % vpisnih mest na šolah z omejenim vpisom ali na prosta vpisna mesta na šolah, ki nimajo dovolj prijavljenih kandidatov.

Več informacij na: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo

Prijavo za vpis v začetni letnik srednje šole pa najdete na spletni strani eUprave: https://e-uprava.gov.si/podrocja/izobrazevanje-kultura/srednja-sola/vpis-v-srednjo-solo.html

Vse dobro, Gimnazija Ormož