V domačnem penzijonu U Tośki, ob vznožju poljskih Tater blizu Zakopan, se na mednarodni mladinski izmenjavi v okviru projekta Erasmus+12 dni kali 30 mladih iz Poljske, Slovaške in Slovenije. Pod mentorstvom vodje projekta, ki promovira prostovoljstvo, Aline Prochasek, krepijo socialne veščine, se samospoznavajo, spoznavajo druge udeležence in njihovo kulturo, se aktivno sporazumevajo v tujem jeziku, timsko sodelujejo, prevzemajo odgovornosti in krepijo temeljne človekove vrednote. Skozi številne socialne igre, treninge energije, city games je tukaj tudi veliko smeha, zabave in novih doživetij, ki dijake oblikujejo v zadovoljnejše in samostojnejše ljudi. Ti bodo delili nova spoznanja in izkušnje tudi kot prostovoljci doma in morda se v kakšnih novih (Erasmus+) projektih.

(Visited 194 times, 1 visits today)