KARIERNI SEJEM – SEJEM POKLICEV IN IZOBRAŽEVANJA ZA SREDNJEŠOLCE

V petek, 15. novembra 2019, bo v Ljudskem vrtu, v dvorani »Lukna« med 8.00 in 15.00 potekal karierni sejem, sejem poklicev in izobraževanja za srednješolce. Namenjen je srednješolcem, ki iščejo pravo podjetje za svoj razvoj skozi štipendiranje, projektno delo, študijsko prakso in celostni razvoj na trgu dela. Gre za največji karierni sejem v Podravju, ki ponuja odlične možnosti za kadrovanje, ter predstavitev poklicev v tem delu Slovenije.

Na razstavnem prostoru se bodo predstavile visokošolske in višješolske institucije ter podjetja, ki nudijo srednješolcem podporo pri izobraževanju, mednarodnih izmenjavah, zaposlovanju in v njihovem življenju nasploh. Poudarek bo na predstavitvah programov terciarnega izobraževanja, potreb po kadrih pri delodajalcih in mreženju delodajalcev s srednješolci (npr. glede možnosti opravljanja obvezne delovne prakse, projektnega dela in štipendiranja v času šolanja). Prav tako bodo že na samem dogodku možni zaposlitveni razgovori. Organizator sejma je Fundacija za izboljšanje zaposlitvenih možnosti PRIZMA, ustanova, ob podpori Mestne občine Maribor in ostalih partnerjev Kariernega sejma v MOM 2019, vključno s Kariernim centrom Univerze v Mariboru.

  1. Dijakom z lastnim prevozom bo odhod iz šole dovoljen po 4. uri pouka.
  2. Dijaki z javnim prevozom:
    1. z železniške postaje Ormož: 10.01 (Ormož) – 11.17 (Maribor) oz.
    2. z avtobusne postaje Ormož: 11.00 (Ormož)  – 11.35 (Ptuj) – 12.20 (Maribor)

Lokacija sejma: Dvorana »Lukna«, Mladinska ulica 26, 2000 Maribor

Pomembno:

  1. Dijaki za ta dan sami odjavite malice.
  2. Dijaki (za manjkajoči del pouka) za ta dan prinesete razrednikom opravičila staršev.
  3. Dijaki fotografirajte svoj razred na sejmišču.
(Visited 49 times, 1 visits today)