TRETJI LETNIKI NA IZOBRAŽEVALNEM PETKU V LJUBLJANI

V petek, 20. 1. 2012, smo se s tretjimi letniki Gimnazije Ormož z vlakom odpeljali na 4. Informativo v Ljubljano. Dijaki so si na vseslovenskem sejmu izobraževanja, štipendiranja in zaposlovanja lahko ogledali več kot 200 razstavljavcev ter nabrali informacije o možnostih izobraževanja, vpisnih pogojih na različne izobraževalne ustanove ter pridobili tudi informacije o študiju v tujini, vzporednem študiju, preizkusih nadarjenosti, obveznih praksah in seveda zaposlovanju po končanem študiju. Pred tem so nas prijazno sprejeli tudi na radiju in televiziji Slovenije (RTV Slovenija), nas popeljali skozi njihove prostore in nam omogočili videti znane obraze, ki jih lahko le slišimo prek radijskih sprejemnikov. Imeli pa smo tudi priložnost prisostvovati na vajah znamenitega Big Band RTV Slovenije v legendarnem Studiu 14. Končno smo imeli malo odmora in se v eni uri razkropili po centru Ljubljane. Morali smo se dobro okrepčati, saj nas je čakal še Slovenski šolski muzej, kjer so nas popeljali po dveh razstavah. Prva razstava je bila uvod v delavnico o stereotipih Angole, Malavija in Gane. Skozi drugo stalno razstavo o Šolstvu na Slovenskem skozi stoletja pa nas je popeljal izkušen in strog »šolmajster« z učnimi listi.

Dolg, a pester dan smo zaključili pozno zvečer, polni vtisov in novih informacij; oboroženi z novim znanjem in pripravljeni na nove, velike odločitve in izzive!

Spremljevalci: Polona Kosec Krajnc, Bojana Moravec, Anton Lah