Počitnice so minile in spet smo prestopili šolski prag, brezskrbne poletne dni bomo zamenjali za učenje. Med nami je tudi 29 novih fazančkov, ki so nekateri s strahom, drugi s pogumom stopili čez gimnazijski prag. Seveda na njihovih obrazih ni manjkalo barvnih napisov in velikih F-jev. Zbrali smo se v šolskem atriju, kjer so se prvošolčkom predstavili profesorji. Za profesorji pa smo na vrsto prišli tudi dijaki, ki smo jih zabavali s svojimi pesnitvami in z idejami. Ko so se fazančki malo sprostili, so se tudi oni predstavili s svojimi karikaturami, ki so jih prilepili na že pripravljene plakate. Že prvi dan so bili pogumni in umetniški, zato smo prepričani, da bo to šolsko leto uspešno za vse.

Ana Hlebec, 2. a