V Gimnaziji Ormož bomo spet organizirali ogled planetarija, ki bo pri nas (v telovadnici gimnazije) v četrtek, 21. novembra, in v petek, 22. novembra 2019. Oba dneva predvidevamo predstavitve od cca 8. ure pa do 14. ali 15. ure.

Poleg naših dijakov si bodo planetarij lahko ogledali tudi učenci osnovnih šol in otroci vrtcev.

V planetariju je možen ogled sledečih vsebin:

• ABC Vesolja: Debata o naši povezanosti z vesoljem, nastanku koledarjev, gibanju objektov na nebu, zvezdah in ozvezdjih, koordinatnih sistemih, skratka vse kar morate vedeti o vesolju in zvezdnem nebu.
  • Naše Osončje: Osupljivo potovanje od planeta do planeta ter raziskovanje ostalih objektov našega osončja.
  • Od Zemlje do galaksij: Na tem potovanju gremo izven našega osončja spoznavati galaksije, meglice ter ostale objekte globokega vesolja. Prispemo do konca vidnega vesolja in se vrnemo nazaj na Zemljo.
  • Skrivnostno življenje zvezd: Spoznavamo osupljivo življenje zvezd od rojstva pa do črnih lukenj.
  • Koda človeškega telesa: Osupljivo potovanje po človeškem telesu.
  • Začetki: Od velikega poka, pa do razvoja življenja na Zemlji
  • Svetlobna onesnaženost: Zakaj je tudi svetlobna onesnaženost ena vse večjih ekoloških težav na našem planetu?
  • Ekološki problemi na Zemlji: Prikaz najbolj perečih ekoloških težav na na-šem planetu in kje so rešitve.