17. avgusta 2019 bomo v Republiki Sloveniji obeležili pomemben jubilej, 100. obletnico priključitve Prekmurja in združitev prekmurskih Slovencev z matičnim narodom.
17. avgusta 1919. leta je namreč v Beltincih potekalo množično ljudsko zborovanje, na katerem je vojska Kraljevine Srbov, Hrvatov in Slovencev predala oblast nad Prekmurjem civilnemu upravitelju.
Obeleženje 100-letnice ni pomembno samo za Prekmurje, ampak je dogodek, ki je pomemben tudi na nacionalni ravni.
Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport razpisuje natečaj za učence (osmega in devetega razreda) osnovnih šol in dijake srednjih šol iz slovenskega kulturnega prostora in jih vabi k sodelovanju na enem izmed dveh razpisanih področjih s skupnim naslovom: »PODOBE PREKMURJA«